Wednesday, October 16, 2019
Mamy patriotyzm w naszych sercach by nieść chwałę naszemu krajowi.


Wpinki patriotyczne

W ostatnich kliku latach niezwykle popularna stała się odzież patriotyczna. Koszulki, czapki i bluzy z motywami polskiego godła czy Polski…

Autor: admin | Kategoria: Odzież patriotyczna | W dniu: Październik 7, 2019

W ostatnich kliku latach niezwykle popularna stała się odzież patriotyczna. Koszulki, czapki i bluzy z motywami polskiego godła czy Polski Walczącej równie chętnie noszę nastolatkowie jak i pokolenie 40-latków. Nie każdy, kto czuje potrzebę eksponowania swojego patriotyzmu, może sobie pozwolić na tego typu odzież. Na przeszkodzie stają np. rodzaj wykonywanej pracy (dress code w biurze) czy pozycja społeczna. Rozwiązaniem są ostatnio dyskretne akcesoria, takie jak wpinki.

Skromne akcesoria patriotyczne – wpinki

Pracując w banku, biurze, czy gdziekolwiek, gdzie mamy kontakt z interesantami, obowiązuje nas określony strój. Zwykle jest to co najmniej koszula, a często pełny garnitur. Nie ma mowy o założeniu w lecie polówki z Orzełkiem na piersi. Jednak w butonierkę marynarki czy kieszonkę koszuli świetnie wkomponowują się wpinki. Nawet, jeśli obowiązuje nas w pracy ścisły dress code, przełożeni nie powinni mieć dużych obiekcji z powodu takiego dodatku. Wpinki to bardzo modny w ostatnim czasie trendem wśród mężczyzn pracujących pod przysłowiowym „krawatem”. Naturalnie marynarka nie jest jedynym miejscem gdzie można przypiąć wpinkę. Równie dobrze prezentują się one na czapkach z daszkiem. Z takiej możliwości korzystają zarówno nastolatkowie, jak i pokolenie ich ojców.

Przypinka Polska Walcząca – coraz popularniejsza

Coraz popularniejsza staje się przypinka Polska Walcząca – zawierająca symbol kotwicy i wkomponowane w niego litery PW – Polska Walcząca. Był to znak którym określali się żołnierze walczący o wolną Polskę podczas 2 Wojny Światowej. Symbol ten był malowany na murach jako symbol walki i determinacji oraz zachęty do odzyskania niepodległości.

wpinka polska walcząca - dostępna w red is bad.

Malowanie znaku Polski Walczącej rozpropagowali harcerze z organizacji małego sabotażu „Wawer”.

Przypinka z flagą Polski

W ofercie sklepów z odzieżą patriotyczną można znaleźć również przypinki z flagą Polski. Ten mały dodatek sprawi, że pokażemy swoją przynależność do kraju nawet podczas ważnych spotkań biznesowych lub kolacji. Nie tylko w Polsce ale także i na całym świecie. Ta mała wpinka może być odbierana jako symbol waleczności. Taka przypinka jest stosowana przez wielu posłów, prezydentów (obecnego oraz byłych) a także wielu ludzi występujących przed kamerami.

Prezydent Andrzej Duda. Na jego marynarce przypinka z flagą Polski.

Patriotyczne akcesorium – wpinka z Orłem AK

Wpinka z orłem Armii Krajowej to równie popularna przypinka której częściej używają osoby związane z wojskiem ale także cywile. Prezentuje ona orła w koronie oraz znak Polski Walczącej. Można ją znaleźć tylko w kolorze srebrnym.

Istniejącego trendu nie przegapili rzecz jasna producenci. Oferują szeroką gamę wpinek, nie tylko w naturalnym kolorze metalu z którego ją wykonano, ale i kolorowe np. z lotniczą szachownicą. Dzięki tak bogatej ofercie wpinki są bardzo ciekawą opcją na drobny upominek dla mężczyzny.